Szahada może wisieć na budynku w Walii

Photo
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmański milioner w Walii umieścił na swoim domu arabski napis: „Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem”. Administracja porównała to do szyldu McDonalds’a i zażądała usunięcia napisu.

Właściciel domu, Mahmud Ali, wygrał jednak apelację, a napis może pozostać na fasadzie budynku. Zdaniem władz budowlanych napis jest równie natrętny wizualnie, co logo McDonalds’a, a poza tym jest samowolą budowlaną, bo został umieszczony bez zgody wydziału urbanistycznego – dlatego został potraktowany przez urząd jak hasło reklamowe, w tym przypadku „reklamujące” religię. Nieruchomość ta jest domem mieszkalnym, a nie meczetem, gdzie napis takiej treści byłby na miejscu – napisano w decyzji.. Przedsiębiorca odwołał się jednak, argumentując, że napis nie był ani nieodpowiednich rozmiarów, ani nie naruszał estetyki okolicy.

PhotoInspektor planowania przestrzennego zmienił w tej sytuacji swoją pierwotną decyzję, nakazującą usunięcie napisu. Uznał, że nie jest do tego stopnia nachalny, by godził w interesy innych osób zamieszkujących sąsiedztwo.

Mahmed Ali wyraził radość wobec tej decyzji, określając ją jako pozytywny przykład dla wszystkich, którzy chcieliby publicznie głosić swoje poglądy religijne. Sytuacje takie jak ta sprawiają, że ludzie mogą poczuć się komfortowo, żyjąc w Wielkiej Brytanii. Gdyby mój sąsiad chciał namalowac na ścianie swojego domu rzymski krzyż, nie miałbym nic przeciwko i odniósłbym się do tego z pełnym szacunkiem, mówi i dodaje: Napis nie był reklamą, a jedynie symbolem błogosławieństwa dla tego domu i jego mieszkańców. Zieleń jest kolorem pokoju, a na dodatek jest dość powszechną barwą w takich miastach jak Birmingham i Manchester. Treść napisu na domu w Newport to islamskie wyznanie wiary, szahada. Trzykrotne jego wypowiedzenie oznacza przyjęcie islamu.

Tłumaczenie: JK

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2281665/Millionaire-businessman-wins-battle-council-Islamic-creed-750-000-home-officials-claimed-obtrusive-McDonalds-ad.html

 

 

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze