Syryjski uchodźca ze Szwecji aresztowany w Danii

Policja duńska aresztowała 30-letniego uchodźcę z Syrii, który miał azyl w Szwecji, podejrzewanego o przygotywanie w listopadzie ubiegłego roku zamachu terrorystycznego w Kopenhadze wspólnie z drugim mężczyzną. Drugi terrorysta, 21-letni uchodźca z Syrii przebywający w Niemczech, został wcześniej aresztowany przez policję niemiecką i w lipcu został skazany przez sąd w Niemczech,

Z kolei policja w Holandii aresztowała cztery osoby, w tym obywatela Szwecji, podejrzewanych o związki z działaniami terrorystów. Pochodzenia zatrzymanego obywatela szwedzkiego, o którym poinformowała Holendrów policja szwedzka, nie podano. (g)

Żródła: thelocal.dk i dutchnews.nl

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom