Syryjscy rebelianci przechodzą do Al-Kaidy

alkaidasyria
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Największa zbrojne ramie syryjskiej opozycji, Wolna Armia Syrii (FSA), traci bojowników na rzecz Jabhat al-Nusra, organizacji terrorystycznej powiązanej z Al-Kaidą.

alkaidasyriaDowództwo FSA rosnącą siłę al-Nusry widzi w dylematach USA, Wielkiej Brytanii i innych rządów w kwestii dozbrojenia rebeliantów. Ilustrujący sytuację liczbowo, FSA twierdzi, że dezercje często dotyczą całych jednostek, inne straciły co czwartego bojownika.

Dezerterzy z FSA zwracają uwagę na fakt, że oddziały Al-Nusra rzadko narzekają na brak amunicji, broni i sprzętu. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca w rejonach Allepo, Hama, Idlib oraz w okolicach Damaszku do oddziałów al-Nusry z FSA przeszło ponad 3 tys. mężczyzn.

Według jednego z szacunków, FSA od początku tego roku straciła jedną czwartą wszystkich swoich ludzi. Innym ważnym czynnikiem decydującym o zmianie sztandaru jest ideologia i jej islamska doktryna.

Piotr Woźniak (korespondentwojenny.pl)

tekst pochodzi z Wolna Armia Syrii traci bojowników

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze