Działania

Nasze pierwsze kroki to wyjazd 17 grudnia 2004 roku na pikietę do Brukseli, gdzie na placu Rue du Luxemburg, wraz z innymi obywatelami Europy demonstrowaliśmy przeciwko podjętej właśnie decyzji o otwarciu drogi akcesyjnej dla Turcji. Dzień wcześniej w proteście przeciwko tej decyzji zasłoniliśmy czadorem warszawską Nike. Pomysł ten został skopiowany. Czador zakrył także kopenhaską syrenkę.

Rok 2005 to głównie

1.    Aktywność w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Voice for Europe:

a.    Zbieranie podpisów na ulicach kilkunastu polskich miast
b.    Debata we Wrocławiu z udziałem polityków i przedstawicieli świata nauki
c.    Spotkania w Brukseli z europarlamentarzystami popierającymi naszą inicjatywę
d.    Demonstracje w Brukseli i w Wiedniu przy okazji obrad Rady Europejskiej.
e.    Demonstracja w Warszawie w przededniu otwarcia negocjacji akcesyjnych 2.10

2.    Współpraca z mniejszością ormiańską w Polsce w kwestii uznania ludobójstwa Ormian przez Turcję. Zaprojektowanie i przygotowanie w centrum Wrocławia wystawy zdjęć upamiętniających ludobójstwo, która odwiedziła następnie Kraków i Warszawę. Zorganizowanie debat na ten temat.

3.    Pokazy filmowe i debaty w kinach w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu współorganizowane wraz z fundacją Moma Studio.

W roku 2006 organizujemy list poparcia polskich intelektualistów dla Oriany Fallaci. Podpisują go czołowe postacie polskiej polityki, nauki i mediów. Jest to jedyny taki protest w Europie przeciwko ograniczeniom wolności słowa, jakie chcą nałożyć na społeczeństwo europejskie radykalni muzułmanie. Z żalem obserwujemy jak zmęczona chorobą bohaterka nie zaznaje spokoju w ostatnich miesiącach przed swoją śmiercią. Postanawiamy jeszcze pod koniec roku przeprowadzić debatę w Warszawie na temat granic wolności słowa.

Pretekstem są wydarzenia związane z karykaturami Mahometa, Orianną Fallaci, wypowiedzią na temat islamu Benedykta XVI. Zaszczycają nas swoją obecnością pani Magdalena Środa, panowie Jacek Hołówka, Jacek Pałasiński i Jacek Żakowski

Stowarzyszenie odradza się pod koniec 2008 roku. Efektem naszego obywatelskiego zaangażowania jest niniejszy magazyn internetowy.

Jeżeli to co robimy zgadza się z twoimi poglądami wesprzyj nas.