Sprawcą zamachu w Londynie jest muzułmański radykał Khalid Masood

Brytyjska policja poinformowała, że sprawcą wczorajszego zamachu w Londynie był Khalid Masood, znany wcześniej policji z powiązań z radykalnymi muzułmanami.

Scotland Yard informuje, że do tej pory nie był skazany za żadne przestępstwa terrorystyczne i obecnie nie był też przedmiotem żadnego policyjnego śledztwa. Skazany był jednak w 1983 za celowe uszkodzenie mienia, a w 2003 za posiadanie noża w przestrzeni publicznej.

Masood urodził się w Kent, miał 52 lata, był ojcem trójki dzieci i nauczycielem angielskiego.

Premier Theresa May przyznała, że wcześniej był elementem dochodzenia MI5, ale nie był „centralną figurą” a osobą znajdującą się na peryferiach radykałów islamskich będących przedmiotem zainteresowania służb. Nie znajdował się także na liście 3 tysięcy osób uznawanych przez MI5 za zagrożenie dla bezpieczeństwa.

We wczorajszych zamachach zginęły 3 osoby, a kilkadziesiąt było rannych (j)

źródło: MetroCBC

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Sahel: dżihadyści przejmują teren

Pod banderą Antify na „ratunek” imigrantom

Biden: rzeź Ormian to ludobójstwo