Speckomisja: kilku Polaków bierze udział w dżihadzie

polska jihad
| 69 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych potwierdza spekulacje, że kilku Polaków dołączyło do ugrupowań terrorystycznych na Bliskim Wschodzie.

Od czasu doniesień prasowych na temat Europejczyków udających się na dżihad do Syrii i Iraku, w Polsce narastały spekulacje co do naszych muzułmanów. Podawano liczby od kilku do kilkunastu osób. Dr Krzysztof Liedel, zajmujący się terroryzmem w BBN do tej pory nie potwierdzał, że jest taka oficjalna informacja ze służb wewnętrznych.

polska jihadTeraz jest już potwierdzenie. Posłowie z Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych poinformowali media, że kilka osób pochodzenia polskiego działa w organizacjach terrorystycznych na Bliskim Wschodzie. To Polacy, którzy wyemigrowali na Zachód, a po kontakcie z radykalnymi muzułmańskimi środowiskami tam, wyjechali do Syrii i Iraku.

Informacja została podana po spotkaniu z dyrektorem Ośrodka Studiów Wschodnich dr Olafem Osicą, szefem Agencji Wywiadu gen. bryg. Maciejem Hunią oraz szefem Służby Wywiadu Wojskowego gen. bryg. Radosławem Kujawą. Spotkanie dotyczyło zagrożenia Polski, znajdującej się w strefie Schengen, w związku z powracającymi do Europy dżihadystami.

Jak podał przewodniczący komisji Marek Biernacki (PO), pochodzący z Polski terroryści na razie pozostają za granicą, a prawdopodobieństwo, że wrócą do Polski, jest nikłe. Niemniej jednak posłowie SLD i PiS informowali, że dane pojawiające się w mediach, oceniające liczbę eurodżihadystów na 3000 są niedoszacowane i zagrożenie jest większe.

AX za Niwserwis 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze