Somalia uległa terrorystom

Szarif Szejk Hassan - prezydent Somalii
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Somalii zgodził się na propozycję islamskich bojówek i zapowiedział wprowadzenie prawa szariatu w ‘łagodniejszej wersji’.

28 lutego prezydent Szarif Szejk Ahmed oznajmił, że ustąpi przed żądaniami rebeliantów i wprowadzi prawo szariatu. Uważa, że dzięki temu ustaną walki między Somalijczykami a islamskimi buntownikami. Prezydent zapewnił, że nie ma powodów do niepokoju, że nie dopuści do wprowadzenia restrykcyjnych przepisów zabraniających dziewczętom chodzenia do szkoły, słuchania muzyki czy oglądania telewizji.

Szarif Szejk Hassan - prezydent SomaliiPodczas konferencji w pałacu prezydenckim, Hassan podał, że przywódcy religijni przekazali mu wiadomość od buntowników, którzy pragną rozejmu w trwających od ponad dwóch lat walkach.

Według ONZ, w ciągu ostatniego roku z powodu walk Somalię opuściło sto tysięcy osób. Jest to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie; dostęp do pitnej wody ma jedynie 29% mieszkańców. Stopień analfabetyzmu wynosi 70%, a średnia długość życia to 47 lat.

Somalia, obok Jemenu, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Indonezji i Malezji, cieszy się złą sławą ze względu na powszechnie praktykowane rytualne okaleczenia zewnętrznych narządów płciowych kobiet.

JB na podst. CNN News

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook