Siedmiu terrorystów skazanych na karę śmierci za zamach na kawiarnię

Siedmiu islamskich terrorystów, którzy w 2016 roku pomagali w  przeprowadzeniu zamachu na kawiarnię w stolicy Bangladeszu zostało skazanych na karę śmierci. W zamachu zginęły 22 osoby, głównie Japończycy i Włosi; w strzelaninie z policją zabici zostali wszyscy terroryści, pięć osób. Skazani obecnie to osoby, które planowały atak i  dostarczały zamachowcom broń.

Terroryści należeli do zakazanej islamistycznej organizacji Jamaat-ul-Mujahideen Bangladesh (JMB). Wyrok nie jest prawomocny, ale prawie na pewno zostanie podtrzymany w wyższej instancji. (g)

Źródło: BBC

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom