Schronienie dla uchodźców w Syrii. Pomóż!

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zachęcamy naszych czytelników do finansowej pomocy Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Sami także wsparliśmy jej działania na rzecz uchodźców w północno-zachodniej Syrii. 

Syryjczycy z prowincji Idlib znaleźli się w potrzasku, stali się ofiarami walki rządu Asada z działającymi na tym terenie bojówkami dżihadystów. Uciekając przed rządową armią syryjską koczują pod turecką granicą, odgrodzoną murem i pilnowaną przez wojsko. Liczba uciekinierów szacowana jest na 900 tysięcy osób, wielu z nich spędza chłodne noce pod gołym niebem. Wśród najpilniejszych potrzeb uciekinierów są schronienia i materiały grzewcze, które chce dostarczyć im PCPM prowadzone przez dr Wojciecha Wilka. „Znajdujący się tam ludzie nie mają ani kanalizacji, ani schronień, ani szkół”, opowiada rzeczniczka fundacji Aleksandra Rutkowska.


Wpłat można dokonać przez:

mBank: 61 1140 1010 0000 5228 6800 1003
Tytuł wpłaty: Wsparcie dla uchodźców syryjskich

Syryjskie siły rządowe przy silnym wsparciu Rosji odnoszą coraz większe sukcesy w trwającej od listopada 2019 r. ofensywie w prowincji Idlib, jak pisze w Defence24 Witold Repetowicz. Dzieje się tak, pomimo że ofensywa syryjska może wytworzyć konflikt pomiędzy Rosją a Turcją, która wspiera działające w prowincji bojówki dżihadystyczne. Repetowicz potwierdza obawy fundacji humanitarnej. „Nie należy się spodziewać, by tempo obecnej ofensywy uległo spowolnieniu”, pisze. (j)

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook