Saudyjska policja ściga kobietę nieposłuszną ojcu

dzedda-kobieta-ucieka
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja szuka 28-letniej kobiety, która uciekła ze schroniska prowadzonego przez kobiety w Dżeddzie, ponieważ groziło jej więzienie za nieposłuszeństwo ojcu.

Policja w Dżeddzie informuje, że kobieta uciekła ze schroniska, kiedy policja przygotowała się, by zabrać ją do więzienia, w zgodzie z wyrokiem sądu. Policja ostrzega społeczeństwo przed udzielaniem jej schronienia.

Jakie przestępstwo popełniła? Kobieta skarżyła swojego ojca przed sądem o znęcanie się nad nią. Ojciec w odwecie złożył oddzielny pozew, oskarżając ją o nieposłuszeństwo wobec rodziców, karygodne przestępstwo w prawie saudyjskim.

Sąd odrzucił petycję kobiety i zaczął rozpatrywać wniosek ojca. Przed wydaniem wyroku zarządził zabranie kobiety ze schroniska, gdzie tymczasowo się schroniła, do więzienia. Kobieta jednak nie zamierzała czekać na saudyjską sprawiedliwość.

Dr Ali Al-Hanaki, dyrektor Ministerstwa Spraw Społecznych w Dżeddzie, ostrzega: Rozwiązanie jest teraz w jej rękach. Każdy dodatkowy dzień, kiedy odmawia posłuszeństwa władzom pogarsza jej problem.

Nie poprzestaje na tym. Ma plan, by nie odsyłać kobiety do więzienia. Poinformowaliśmy sąd o naszych planach, które zawierają wydanie jej za mąż i pogodzenie z jej rodziną, przedstawia swój pomysł Al-Hanaki.

JW na podst. Arab News

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze