Samochód wjechał w tłum wychodzących z meczetu

W nocy ze środy na czwartek samochód wjechał celowo w muzułmanów wychodzących z meczetu w północnym Londynie. Według świadków kierowca i pasażerowie sprawiali wrażenie pijanych i znarkotyzowanych. Dwie osoby zostały ranne; policja poszukuje sprawców ale traktuje sprawę jako przestępstwo nienawiści a nie terroryzm.

Incydent zaczął się gdy osoby pilnujące meczetu podeszły do zaparkowanego za rogiem samochodu. Jego pasażerowie obrzucili ich wyzwiskami i wywiązała się kłótnia. Następnie samochód ruszył, wjechał na chodnik i skierował się na tłum muzułmanów. (g)

Źródło: theguardian.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie