Rozruchy na przedmieściach Sztokholmu

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do rozruchów w zamieszkanym przez muzułmanów przedmieściu Sztokholmu Rinkeby. Powodem było aresztowanie przez policjantów handlarza narkotykami na stacji metra. Jeden z policjantów użył broni palnej, ale nikt nie został raniony.

W czasie rozruchów spalone zostało kilka samochodów a parę sklepów obrabowanych. Fotograf z głównej szwedzkiej gazety Dagens Nyheter został pobity i znalazł się w szpitalu. Jednak żadnego z chuliganów nie aresztowano.

Rinkeby jest dzielnicą, w której australijska telewizja została napadnięta w czasie kręcenia filmu w kwietniu 2016. Jest jedną z 15 oficjalnie nazwanych tzw. wrażliwych dzielnic w Szwecji, potocznie określanych jako „no-go areas”. (g)

Źródło: Fox News

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie