Rockowa grupa z zamachów w Paryżu usunięta z dwóch francuskich festiwali

Grupa ” Eagles of Death Metal„, na której paryskim koncertcie w listopadzie 2015 ISIS przeprowadziło zamach terrorystyczny, w którym zginęło 90 osób, została usunięta z programu dwóch francuskich festiwali rockowych. Organizatorzy festiwali, które odbywają się pod koniec sierpnia oświadczyli, że absolutnie nie zgadzając się z oskarżeniami, wysuwanymi przez lidera zespłu Jesse Hughes’a w wywiadzie prasowym, zdecydowali zrezygnować z występów zespołu.

W wywiadzie wokalista i gitarzysta zespołu Hughes podtrzymał swoje wcześniejsze stwierdzenia, że na własne oczy widział muzułmanów tańczących z radości na ulicy jeszcze w czasie zamachu 13 listopada. Skąd wiedzieli, że jest zamach? Musieli być o nim wcześniej poinformowani – powiedział Hughes.. Domagał się większej kontroli nad muzułmanami mieszkającymi na Zachodzie i uważał, że chrześcijanie niesłusznie oskarżani są o wszystkie problemy na świecie. (g)

Źródło: The Local

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie