„Religia pokoju… wiecznego”. Redakcja „Charlie Hebdo” nie złożyła piór

599c847e488c7bd3188b4569
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Po zamachach na redakcję twierdzili, że zaprzestaną już krytykowania islamu. Długo nie wytrzymali. Nowa okładka francuskiego magazynu satyrycznego „Charlie Hebdo’ uderza w „religię pokoju”.

Magazyn, opublikowany po ostatnich zamachach islamskich terrorystów w Barcelonie, na okładce przedstawia krwawiące ciała ofiar, uciekającą furgonetkę zamachowcy i napis „religia pokoju… wiecznego”.

Pół roku po zamachu na „Charlie Hebdo”, w którym zginęło 12 osób redaktor naczelny zapowiedział, że więcej karykatur proroka Mahometa nie będzie. Stwierdził wtedy, że satyryczny tygodnik wykonał swoją misję. Dwa lata po zamachach, na początku tego roku, w proteście przeciwko nowej polityce łagodniej traktującej islamskich ekstremistów, z redakcji odeszła dziennikarka Zineb el Razhoui.

Okładka Charlie Hebdo
Okładka Charlie Hebdo

Na szczęście redakcja w obliczu terroru nie zamierza milczeć, co jest o tyle ważne, że tylko oni mają świadomość zapłaconej ceny i prawdziwego ryzyka. Nie uderzają bezpośrednio w proroka Mahometa, ale rozprawiają się z popularyzowanym przez samych muzułmanów pojęciem „religia pokoju”, PR-owo mającym być synonimem słowa islam. A nawet podważenie tego „dogmatu” wielokulturowości, bo przecież nie samego islamu, zostało już określone jako niebezpieczne.

Ponad dwa lata temu w obliczu tragedii, w geście solidarności pisaliśmy „Je suis Charlie” dzisiaj możemy powiedzieć to samo z dumą „Je suis Charlie!”

Jan Wójcik

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze