Rekrutował dla ISIS, żyje z zasiłków w Londynie

Cassimo Ture (zdj. strona FB)
Cassimo Ture (zdj. strona FB)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Podejrzany o rekrutację terrorystów w szeregi Państwa Islamskiego mieszka we wschodnim Londynie i pobiera zasiłki pomimo powiązań ze znanymi terrorystami.

Cassimo Ture, wspólnik kata ISIS znanego jako Jihadi John, przeniósł się z Portugalii do Londynu w roku 2005 i mieszka w londyńskiej dzielnicy Newham. Według dokumentów udostępnionych „The Sunday Times” przez portugalską policję, pobiera teraz zasiłek dla osób poszukujących pracy, a także jako mąż i ojciec dostaje zasiłek na mieszkanie i dla dziecka.

Jego brat Sadjo Ture też jest członkiem komórki terrorystycznej i dwukrotnie podróżował na Bliski Wschód – jak się uważa, w celu brania udziału w walkach. Dwukrotnie był też objęty dochodzeniem i wychodził za kaucją. Wielu innych członków tej komórki już nie żyje. Według udostępnionych dokumentów grupa miała zradykalizować się m.in. pod wpływem kazań terrorysty Anwara Al-Awlakiego, który został zabity przez amerykańskiego drona w Jemenie.

W trakcie sześcioletniego śledztwa  portugalskiej policji ustalono, że Ture pomagał terrorystom i kobietom dżihadystów w podróży z Wielkiej Brytanii do Syrii. Stworzył też schemat wyłudzania pożyczek studenckich i zasiłków. Portugalia zarzuca mu, że „dostarczał istotną pomoc organizacjom terrorystycznym przez otrzymywanie i dystrybucję pieniędzy oraz przez inne logistyczne wsparcie w rekrutacji na rzecz Państwa Islamskiego”. (j)

źródło: Yahoo

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook