Raport: im więcej imigrantów tym więcej przestępstw we Włoszech

Organizacja włoskich przedsiębiorców Confcommercio opublikowała badania, z których wynika, że wzrost udziału imigrantów o 1 punkt procentowy powoduje wzrost przestępczości o 0,4% (czyli jeśli odsetek imigrantów wzrośnie z 5 do 10 procent, o 5 punktów procentowych, to przestępczość wzrośnie o 2%). Wśród Włochów na tysiąc osób przestępstwa popełnia średnio 4,3 osób a wśród legalnych imigrantów 8,5 osób. Natomiast wśród nielegalnych imigrantów jest to między 148 a 247 osób, czyli kilkadziesiąt razy częściej niż wśród Włochów.

Jest i wiadomość pozytywna. Przestępczość wśród imigrantów spada jeśli ich dzieci chodzą do szkoły (co jest wskaźnikiem integracji) oraz jeśli społeczność imigrantów informuje policję o przestępcach. (g)

Źródło: Il Giornale

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Francja: imigrant zabił, ale uniknie kary

Szwecja: świetne wyniki szkoły dla imigrantów

Nie powinniśmy odsyłać zintegrowanych azylantów