Rada miejska w Londynie uhonorowała islamskich radykałów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca skrajnej islamistycznej partii, który optował za mordowaniem bluźnierców, został uhonorowany w londyńskim ratuszu w obecności burmistrza, podaje „The Standard”.

 

Szef pakistańskiej islamistycznej partii Dżamaat-e-Islami Siraj ul Haq otrzymał plakietkę z herbem okręgu z okazji wizyty w radzie miejskiej Waltham Forest. Sprawa wyciekła niedawno, chociaż sam fakt miał miejsce w sierpniu, co potwierdza strona internetowa ul Haq.

Dżamaat-e-Islami to partia islamistyczna głosząca radykalne, skrajnie nietolerancyjne poglądy i zdaniem badacza ds ekstremizmu Henry Jackson Society Rupperta Stuttona „nie jest to odpowiednia organizacja, by brytyjska rada miejska była z nią kojarzona”. W kwietniu tego roku podobne odznaczenie otrzymał blogger Khalid Malik, który wychwalał zabójstwo pakistańskiego polityka popierającego reformy.

W wyniku śledztwa okazało się, że za obydwiema „nagrodami” stał dr Shaukat Khan, oskarżony o defraudację publicznych pieniędzy ojciec jednego z radnych, który odpowiadał za aranżowanie tego rodzaju wizyt. (j)

źródło: Evening Standard

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze