Publikacje Bat Ye’or inspirowały zamachowca. „Boleję nad tym”

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Pisarka Gisele Littman, cytowana wielokrotnie w manifeście podwójnego zamachowca z Norwegii Andersa Behringa Breivika, wyraziła żal, że jej twórczość mogła być dla niego inspiracją do popełnienia zbrodni.

Littman, która pisze pod pseudonimem Bat Ye’or, powiedział agencji Associated Press, że jej książki są w publicznym obiegu i nie ma wpływu na to, kto je cytuje. – Oczywiście boleję nad tym, jeśli ten człowiek czerpał inspirację z tego, co ja pisałam, albo co pisali inni – oświadczyła. – Jako osoba szalona (Breivik) powinien był być wcześniej leczony – dodała.

Tematem książki Littman z 2005 roku „Eurabia: the Euro-Arab Axis” („Eurabia: euro-arabska oś”) są relacje między krajami europejskimi a światem islamskim. Termin „Eurabia” jest niekiedy stosowany do opisywania rosnącego wpływu islamu w Europie, choć sama Littman twierdzi, że problem jest bardziej złożony.

Oceniła także, że niektórzy Europejczycy żywią tłumiony lęk przed islamską kolonizacją i że może on przerodzić się w przemoc, a we Francji i Anglii jest to powodem „wielu frustracji”. Pisarka ostrzegła, że „inni mogą chcieć naśladować czyn Breivika”.

więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze