Przyrzeczona – pokaz filmu i debata

Przyrzeczona - dok. Leszka Dobruckiego
| 15 komentarzy|
image_pdfimage_print

W sobotę 12 grudnia, o godzinie 17:00 w sali Kino.Lab w Warszawie rozpocznie się przedpremierowy pokaz filmu Leszka Dobruckiego „Przyrzeczona”, po którym zapraszamy na debatę: „Skazane na samotność? – przemoc wobec kobiet w islamskiej diasporze”, z udziałem: reżysera, Lesława Dobruckiego, Grzegorza Lindenberga, publicysty i socjologa, Anny Pietruszki (Fundacja MAMA), dr Agaty Skowron-Nalborczyk (UW); prowadzenie: Anna Czerwińska (Feminoteka).

Wszechobecna domowa przemoc wobec kobiet pozostaje tematem tabu w turecPrzyrzeczona - dok. Leszka Dobruckiegokim społeczeństwie. Rozbiegane, dynamiczne ujęcia dokumentu Dobruckiego znakomicie oddają atmosferę zagrożenia i niepewności, jakiej doświadcza bohaterka filmu, dzieląca los wielu Turczynek mieszkających w Niemczech. Już w dzieciństwie rodzina zdecydowała wydać ją za mąż za kuzyna. Małżeństwo zawarte w wieku trzynastu lat okazało się niekończącym się pasmem udręk. Bita i poniżana, w końcu decyduje się uciec – byle dalej od domu. Do dziś musi się ukrywać przed rodziną męża, dla której jej ucieczka jest plamą na honorze. Czy po wszystkim co przeszła, uda się jej poskładać poszarpane fragmenty rzeczywistości w nową całość?

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze