Przyjmują chrześcijaństwo, by uniknąć deportacji

Muzułmanie szukający azylu masowo przyjmują chrzest, żeby zablokować deportację z Wielkiej Brytanii, uważa wyższy rangą duchowny w Kościele Anglii.

Duchowni obserwują skokowy wzrost liczby nowych przybyszy, głównie z Iranu, proszących o ochrzczenie. Po tym jak przejdą na chrześcijaństwo, informują ministerstwo spraw wewnętrznych, że ich nowa wiara narazi ich na prześladowania takie jak tortury lub nawet egzekucję jeżeli zostaną deportowani z powrotem do kraju.

Przywódcy kościoła uważają, że ten wybieg to wykorzystywanie dziury w polityce imigracyjnej Wielkiej Brytanii. Dziekan Liverpoolu Pete Wilcox twierdzi, że sami nie mogą wnikać w motywacje azylantów, ale nie pamięta, żeby „na chrześcijaństwo przeszła z islamu osoba posiadająca już brytyjskie obywatelstwo”. (j)

źródło: Daily Express

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Komentarze po ataku na Salmana Rushdiego

Francja chce zmienić prawo, żeby wyrzucić imama

Czy Salman Rushdie został uciszony?