Promocja islamu na Politechnice Warszawskiej – odwołana

Zrozumieć islam na Politechnice Warszawskiej
| 185 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Warszawie odbywają się spotkania z cyklu „Zrozumieć islam”, organizowane przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej (SSPW). Co dla niektórych być może jest debatą o otaczającym świecie, dla prowadzących je muzułmanów jest okazją do rekrutacji wiernych.

Zrozumieć islam na Politechnice WarszawskiejW piątek 17 grudnia pomiędzy godziną 18 a 21 w budynku Riviery przy ulicy Ludwika Waryńskiego 12 w Warszawie odbędą się wykłady, wygłaszane przez muzułmanów prowadzących blog „Islam, o jakim nie miałeś pojęcia”. Plakat sygnowany przez SSPW przedstawia takie tematy, jak „Współczesny Orientalizm”, czy „Postrzeganie dżihadu przez muzułmanów i niemuzułmanów, świadectwa historyczne”.

Tymczasem blog „Islam o jakim nie miałeś pojęcia”, pisany przez prowadzących spotkanie Huberta Olszewskiego i Hisshama Ezzata Mohammeda, pokazuje jaki cel im przyświeca:

Blog - Islam jakiego nie znacie
Blog - Islam jakiego nie znacie

„Chcemy tę religię wytłumaczyć rzetelnie – media tego nie są w stanie zrobić więc my (Hesham i ja) się postaramy  to zrobić – ale bez waszego uczestnictwa bracia i siostry nie jesteśmy w stanie podjąć się zadania. W końcu powinniśmy się wszyscy wspólnie nakręcać na drogę prostą. InszAllah.

Poza tym, wasza obecność, bracia i siostry, zawsze doda tym, którzy nie są muzułmanami, pewności,  że to o czym opowiadamy jest prawdą (inszAllah). W końcu w liczbie jest potęga!”.

W tym miejscu warto postawić pytanie, czy SSPW jest wykorzystywane przez prowadzących, czy też odstępuje od zasad bezstronności uczelni w kwestiach religijnych?(pj)

mlach

Informacja z bloga „Islam o jakim nie miałeś pojęcia”

Wykład został przeniesiony do Meczetu na ul. Wiertniczą 103 (przystanek autobusowy ŁOWCZA)

Z przykrością informujemy że zmuszeni byliśmy przenieść drugą edycję z serii „Understanding Islam” w Domu Studenckim Riviera do Meczetu na ul. Wiertniczej 103 (przystanek Łowcza – autobusy nr. 422, 180). Żal jest spowodowany zarówno treścią jak i formą przekazania nam odmowy. Samorząd odmówił nam spotkania za pomocą mejla, w którym powołał się na artykuł na stronie EuroIslam.pl, na której widnieją komentarze użytkowników tak jak „Niech więc muzułmanie sobie wierzą ale w swoich krajach a nie tutaj”. Drugim źródłem odwołania jest niniejszy blog.

Komentarz redakcji: Według naszych informacji powyższe wytłumaczenie nie oddaje w pełni istoty sprawy. Z maila pani rzecznik Politechniki Warszawskiej możemy dowiedzieć się: „Uprzejmie informuję, że spotkanie, wynikające zresztą z indywidualnej inicjatywy jednego ze studentów, a nie Politechniki Warszawskiej zostało odwołane. ” Czyli zdaniem władz uczelni, którą pani rzecznik reprezentuje nie była to inicjatywa Samorządu a jednego ze studentów. Nasza reakcja po przeczytaniu wpisów na w/w blogu wynikała z chęci dowiedzenia się jak ma się bezstronność religijna uczelni do zdecydowanie misjonarskiego nastawienia autorów. Jak widać ma się jak się powinna mieć i dobrze. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, żeby osoby prowadzące wykłady wynajęły salę od uczelni i zaprosiły na takie spotkanie bez używania do tego autorytetu uczelni. To zapewnia jednocześnie i wolność religijną i bezstronność.

Jan Wójcik


Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze