Prezydent Czech: zamknąć granice Unii Europejskiej

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Najlepszym rozwiązaniem jest zamknięcie zewnętrznych granic UE” – oświadczył czeski prezydent w wywiadzie dla „Rossijskiej Gaziety” na temat kryzysu imigracyjnego.

„Nie jestem ślepy. Widzę, co się dzieje w Belgii, Francji, Niemczech, a także w innych państwach w związku z rosnącym napływem migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. To zupełnie inna kultura, niepasująca do naszych europejskich wartości. Wystarczy podać choć jeden przykład: traktowanie kobiet. W Europie obowiązuje pełna równość płci (…)” – wyjaśnia swoje stanowisko Zeman.

Prezydent naszego południowego sąsiada jest za uszczelnieniem granic przy pomocy sił zbrojnych, stworzeniem wspólnych specjalnych oddziałów do kontrolowania zewnętrznych granic i przyspieszoną deportacją migrantów ekonomicznych. Tego musi się jego zdaniem nauczyć wspólnota europejska, która „nie jest przyzwyczajona do sytuacji kryzysowych i nie potrafi na nie szybko reagować. Nielegalna migracja to bardzo duży problem, może największy w historii UE”, podsumował wypowiedź Zeman. (j)

Źródło: Onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook