Premier Włoch: bez nas kryzysu nie rozwiążecie

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Do grona liderów państw unijnych niezadowolonych z aroganckiej polityki Niemiec i Komisji Europejskiej dołączył premier Włoch Matteo Renzi.

Premier Renzi, którego kraj jest na pierwszej linii kryzysu imigracyjnego, nie kryje niezadowolenia z tego, że o ustaleniach w sprawie imigracji pomiędzy kanclerz Angelą Merkel, prezydentem Francji Francois Hollandem i szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem, dowiaduje się z gazet.

Renzi oczywiście byłby zadowolony, gdyby Merkel i Hollande sami mogli rozwiązać problem, „ale to nie ten przypadek”, mówi dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Odrzuca również uwagi Junckera, by premier Włoch stonował swoją krytykę UE w kwestiach imigracyjnych.

Włochom podoba się propozycja wicekanclerza Niemiec Sigmara Gabriela, żeby obcinać pomoc rozwojową dla państw Afryki Północnej, które nie chcą przyjmować swoich obywateli, których wnioski azylowe rozpatrzono negatywnie.

AX na podst. Reuters

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze