Ponad 800 ataków “islamofobicznych” w Niemczech

Z opublikowanych w sobotę w Niemczech informacji wynika, że w 2019 roku doszło tam do 871 “islamofobicznych” incydentów, co jest liczbą podobną do tej w dwóch poprzednich latach.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


33 muzułmanów zostało w tych atakach rannych. Najbardziej krwawy w historii atak na muzułmanów zdarzył się w lutym bieżącego roku, gdy skrajnie prawicowy terrorysta napadł na dwa szisza bary w mieście Hanau.

Jak powiedziała Ulla Jelpke, rzeczniczka ds. krajowych partii Lewica , “nienawiść wobec muzułmanów wybucha w przemocy, groźbach i obelgach” i należy spodziewać się więcej takich “tykających bomb” jak ta w Hanau.

W Niemczech żyje około 4,7 mln muzułmanów. (g)

Komentarz redakcji: 

W 2018 roku było 1800 incydentów antysemickich,  w których 40 osób zostało rannych. Żydów w Niemczech mieszka 115 tysięcy. Ataki antysemickie są 85 razy częstsze niż “islamofobiczne”, a ich sprawcami są zarówno skrajna prawica, jak i muzułmanie. Gdyby ataki “islamofobiczne’ były równie częste, jak antysemickie, w Niemczech byłoby nie 870, tylko 73 tysiące takich incydentów rocznie. Ciekawe, co wówczas mówiliby niemieccy politycy.

Źródła: dw.com i Spiegel

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Media społecznościowe cenzorem XXI wieku

Muzułmańscy uczniowie wśród najgorszych na świecie

USA wprowadzają sankcje wobec Turcji