Ponad 60 prawników zabitych w zamachu w Pakistanie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W stolicy Beludżystanu Kwetcie w Pakistanie ponad 60 prawników zginęło w poniedziałek w zamachu, przeprowadzonym w miejscowym szpitalu. Prawnicy, w tym najważniejsi regionalni sędziowie i prokuratorzy zgromadzili się w szpitalu, by oddać hołd innemu prawnikowi, zamordowanemu dzień wcześniej przez terrorystów. W tłumie wysadził się zamachowiec-samobójca.

Do odpowiedzialności za zamach przyznał się jeden z miejscowych odłamów pakistańskich talibów oraz Państwo Islamskie. Odłam talibów wcześniej deklarował swoją podległość Państwu Islamskiemu.

W Beludżystanie od wielu lat różne grupy islamistów zwalczają przede wszystkim mniejszość szyicką a także urzędników państwowych i dziennikarzy, których kilkunastu zabito. Zamach na prawników praktycznie sparaliżuje działania wymiaru sprawiedliwości w całej prowincji. Pozostali przy życiu ogłosili strajk, domagając się od władz poprawy bezpieczeństwa. (g)

Źródło: Washington Post

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze