Polka pobita przez muzułmańskich nastolatków w Wiedniu

15-letnia Patrycja, Polka mieszkająca w Austrii, została pobita przez grupę muzułmańskich nastolatków za rzekome zerwanie z głowy chusty jakiejś kobiecie. Patrycja ma złamaną w dwóch miejscach szczękę i przebywa w szpitalu.

Nastolatki, trzy dziewczyny i chłopak (uchodźca z Czeczenii) sfilmowali pobicie i udostępnili na Facebooku, jako „ostrzeżenie”.

Nagranie wywołało oburzenie w Austrii, obejrzane było ponad dwa miliony razy i miało ponad dwadzieścia tysięcy komentarzy, w tym groźby pod adresem sprawców. W sposób niezamierzony przez bijących doprowadziło do ich zidentyfikowania – ich nazwiska i numery telefonów zostały podane na Facebooku. W rezultacie Czeczen zgłosił się sam na policję.

Patrycja pobita została w centrum handlowym w Wiedniu, które już wcześniej było miejscem „szariackich patroli” organizowanych przez mieszkających w Wiedniu Czeczenów.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zV01zr_XvfI[/youtube]

Na filmie Patrycja stoi spokojnie, nie broni się, trzyma nonszalancko ręce w kieszeniach albo poprawia sobie włosy i nie próbuje uciekać. „Wiedziałam, że jeśli się będę walczyć, to pobiją mnie bardziej” powiedziała reporterom.

Napastnicy zagrozili Patrycji kolejnym pobiciem, jeśli złoży doniesienie na policji. Doniesienie złożyła jej siostra, ponieważ dziewczynka leżała w szpitalu.

„Ci młodzi są policji znani z poprzednich tego typu incydentów” powiedział rzecznik policji Paul Eidenberger, nie wyjaśniając jednak, dlaczego w takim razie nie znajdują się w zakładach poprawczych. Cała czwórka napastników została aresztowana.

Oburzenie wyraził nawet kanclerz Austrii, który napisał na Facebooku: „Nie możemy się zgodzić na takie zagrożenie dla społeczeństwa. Dla takich działań i filmów, niezależnie od tego, kto jest sprawcą, nie ma w Austrii miejsca. Sprawcy muszą być ukarani”. (g)

źródło: The Local

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Torysi boją się oskarżeń o islamofobię

Kto jest zawiedziony polityką imigracyjną?

Afrykański konflikt na ulicach Europy