„Polityka miłości” Bractwa Muzułmańskiego. Na ile szczera?

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Islamskie Bractwo Muzułmańskie wygrało wybory w Egipcie. Przedstawia się teraz, jako umiarkowana siła, której daleko jest do fundamentalizmu. Nie wszyscy jednak w to wierzą. – Dziś tak mówi, ale jak będzie jutro? – zastanawia się egipski politolog prof. Nevine Mosaad.
   
Bractwo Muzułmańskie – a dokładnie reprezentująca je Partia Wolność i Sprawiedliwość – zdobyła w egipskich wyborach ok. 45 proc. głosów. Właśnie zakończyła się ostatnia, trzecia część głosowania i jest już pewne, że Bractwo będzie najważniejszą siłą w parlamencie, co teoretycznie pozwoli na sformowanie rządu.

Teoretycznie, bo te plany mogą zostać pokrzyżowane przez wizerunek Bractwa jako organizacji reprezentującej islamskich radykałów, którzy przede wszystkim pragną wprowadzić w Egipcie szariat. Wojskowi mogą uznać to za pretekst do ograniczenia jego wpływów, przy aprobacie obawiającego się rządów islamistów Zachodu. Organizacja próbuje więc zmienić opinię o sobie.

więcej na gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze