Politycy w Niemczech i Austrii za wprowadzeniem zakazu burek

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemcy i Austria mają szansę być kolejnymi krajami Unii, w których zakazane zostanie noszenie przez muzułmańskie kobiety strojów zakrywających twarz.

Rządząca w Niemczech CDU przedstawi w Bundestagu ustawę, zakazującą zakrywania twarzy w urzędach, sądach, na uczelniach i w szkołach a także w czasie prowadzenia samochodu. Podobne – lub szersze – zakazy obowiązują we Francji, Holandii i na Łotwie. Uchwalenie przepisów nie jest jednak pewne, sprzeciwia się im koalicyjna SPD – należąca do niej minister pracy Andrea Nahles stwierdziła, że taki zakaz „byłby przeszkodą w staranich o integrację imigrantów”. Nie wyjaśniła jednak, w jaki sposób zasłanianie twarzy przez muzułmańskie kobiety sprzyja ich integracji w Niemczech.

Norbert Hofe, kandydat na prezydenta w październikowych wyborach w Austrii powiedział, że wprowadzenie zakazu burek i nikabów (strojów całkowicie zakrywających twarz z wyjątkiem oczu) ma sens i powinno być wprowadzone. Hofe ma w tej chwili przewagę w sondażach, ale stanowisko prezydenta w Austii jest ceremonialne i do nowych wyborów parlamentarnych w przyszłym roku, w których szansę na zwycięstwo ma anty-imigrancka FPO, raczej takie przepisy nie zostaną uchwalone. (g)

Źródło: csmonitor.com i The Independent

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook