Pół miliona wniosków o azyl w Unii do maja

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W krajach Unii złożono w ciągu pięciu miesięcy br. ponad pół miliona wniosków azylowych. W porównywalnym okresie ubiegłego roku złożono 350 tys. wniosków, wzrost jest zatem o prawię połowę. W całym roku 2015 złożonych zostało 1,35 mln wniosków o azyl.

Zwiększona liczba składanych wniosków nie jest w tym roku efektem zwiększonej imigracji, bo ta od kwietnia gwałtownie spadła, po wejściu w życie porozumienia z Turcjąo odsyłaniu imigrantów. Znaczna część aktualnych wniosków pochodzi od osób, które przybyły do Europy w zeszłym roku, ale władze imigracyjne nie poradziały sobie z liczbą składanychh podań – dotyczy to głównie Nimiec i Szwecji. Osób takich mogło być ponad pół miliona.

W całym roku można spodziewać się (to już nasze szacunki – euroislam.pl)  przynajmniej miliona wniosków o azyl, łącznie od osób z zeszłego i z bieżącego roku. Ponieważ deportowana jest tylko niewielka część z mniej więcej połowy osób, które nie otrzymały azylu, więc w ciągu dwóch lat w Unii przybędzie ponad dwa miliony ludzi z krajów muzułmańskich. (g)

Źródło: European Asylum Support Office

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook