Pierwsze takie zdjęcia z WTC (mat. wideo)

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego po raz pierwszy udostępniła zdjęcia z akcji ratowniczej w World Trade Center sprzed 10 lat. Widać na nich m.in., jak strażacy wchodzą do budynku i pokazują do kamery gazetę z dnia największego zamachu terrorystycznego w historii.

Gdy tysiące strażaków podnoszą tony gruzu, kilku wchodzi w głąb jednej z wież, by szukać życia. Znajdują nienaruszoną, może nawet jeszcze nie przejrzaną gazetę „New York Daily News”.

Data na niej przejdzie do historii – pod wieżami i w samolotach zginęło blisko 3000 osób. Tylko połowę udało się zidentyfikować.

Zbliżająca się rocznica to także okazja do wspomnień dla bohaterów tamtych dni, m.in. burmistrza Nowego Jorku Rudy’ego Giulianiego. – Policjanci cały czas przypominali, byśmy patrzyli do góry, uważali na spadające z wież kawałki gruzu. Więc zerkałem do góry i w pewnym momencie dostrzegłem człowieka stojącego w oknie, po chwili skoczył, a z okna wyjrzały płomienie. Zamarłem. To wydawało mi się niewyobrażalne – wspomina tamten dzień ówczesny burmistrz.

więcej na tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook