Pierwsze anglojęzyczne pismo promujące dżihad

Okłądka magazynu Jihad Recollections
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Z założenia magazyn Jihad Recollections ma służyć wymianie myśli i poglądów na temat islamu wśród anglojęzycznych muzułmanów, a jego celem jest informowanie i kształcenie wspólnoty muzułmańskiej zarówno jeśli chodzi o bieżące wydarzenia polityczne, społeczne i ekonomiczne, jak i w zakresie światopoglądu zgodnego z dżihadem.

Okłądka magazynu Jihad RecollectionsPromujący al-Kaidę i Osamę bin Ladena miesięcznik zatytułowany Jihad Recollections ukazał się 5 marca 2009 roku w Charlotte, największym mieście Karoliny Północnej nakładem promującej dżihad grupy mediów al- Fursan. Grupa ta należy do znanego zwolennika al-Kaidy, Samira Khana.

W oficjalnym sprostowaniu redakcja oświadcza, że jedynym celem magazynu jest kształcenie wiary i przedstawianie poglądów politycznych poszczególnych autorów, informowanie o bieżących wydarzeniach i ich przedstawienie w sposób obiektywny, jak również zapewnienie społeczności muzułmańskiej źródła zrozumienia konfliktów na arenie międzynarodowej.

Jak twierdzą autorzy, magazyn powstał z myślą o  osobach świeckich, aktywistach politycznych, intelektualistach, uczonych i studentach ummy(wspólnoty islamskiej).

Magazyn  zawiera dwa obszerne artykuły na temat al-Kaidy. Pierwszy to Cztery praktyczne kroki w celu rozszerzenia zasięgu ogólnoświatowego dżihadu autorstwa Osamy bin Ladena, drugi natomiast nosi tytuł Czy zapomnieliśmy kto jest Ameryką? autorstwa Ayman al-Zawahiri i Nasir al-Fahd. Oprócz tłumaczeń filmów video zachwalających zalety jednego z liderów al-Kaidy,Abu Laith al-Libi i artykułów przestrzegających muzułmanów przed integracją w magazynie znajdziemy również poezję.

JB na podstawie: anonymous.org, the java report

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze