Parlament Europejski w cieniu minaretów

maczet
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print
maczet
Wielki Meczet w Strasburgu już nie będzie największy

Wkrótce dwa gigantyczne minarety o wysokości 44 metrów wyrosną w Strasburgu. Wladze tego miasta wydały we wrześniu pozwolenie na budowę jednego z największych we Francji meczetów.

Meczet, zaprojektowany w tradycyjnym stylu otomańskim, będzie mial łączną powierzchnię 5 600 m2. Pomiędzy dwoma olbrzymimi minaretami (44 metry to wysokość czternastopiętrowego budynku wzniesiona zostanie kopuła o wysokości 26 metrów.

Będzie to piąty meczet w stolicy Alzacji. Oficialnie będzie on finansowany wyłącznie przez islamskie stowarzyszenie, pod którego patronatem zostanie zbudowany. Mniej jasne jest, kto finansuje to stowarzyszenie.

W roku 2012 zainugurowano w Strasburgu tak zwany Wielki Meczet. 26% kosztów jego budowy pokryły lokalne samorządy, czyli francuscy podatnicy. W inauguracji uczestniczył między innymi obecny premier Francji Manuel Valls. Nowy meczet będzie jeszcze większy.
Poszukujący inspiracji do pracy ustawodawczej posłowie do Parlamentu Europejskiego będą więc wkrótce mogli przypatrywać się gigantycznym minaretom, symbolowi dominacji islamu.

Piotr Kazimierczak

Autor był w latach 1981-89 dziennikarzem Radia Wolna Europa, na antenie znanym jako Piotr Jarecki; pisze głównie na tematy międzynarodowe.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze