Państwa islamskie chronią sudańskiego zbrodniarza

Organizacja Konferencji Islamskich
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Organizacja Konferencji Islamskich (OIC) w piątek (28.03) odrzuciła międzynarodowy nakaz aresztowania dotyczący Prezydenta Sudanu Omara Baszira, ściganego przez Międzynarodowy Trybunał Karny (IIC) za zbrodnie wojenne w Darfurze.

Organizacja Konferencji IslamskichW oświadczeniu opublikowanym przez komitet wykonawczy OIC grupa państw zganiła działania IIC jako całkowicie nieakceptowalne.

Ich zdaniem działania te nie tylko podkopują ciągłe wysiłki zmierzające do stworzenia wstępnego rozwiązania konfliktu w Darfurze i promocji długotrwałego pokoju oraz doprowadzenia do pojednania w Sudanie, ale również zdestabilizowałyby kraj i region.

Zdaniem ONZ w Darfurze zginęło 300 000 osób a 2,7 miliona jest bezdomnych. Chartum twierdzi, że śmierć poniosło tylko 10 000 osób.

Sekretarz Generalny OIC pochodzący z Turcji Ekmeleddin Ihsanoglu już w dniu wydania nakazu przez IIC określił ten ruch jako pusty i pozbawiony zdrowego rozsądku.

OIC nalega by Rada Bezpieczeństwa ONZ zawiesiła na czas nieokreślony wszelkie działania IIC przeciwko Baszirowi.

JW na podst. AFP

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze