Palestyna, państwo nie dla Żydów

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nasz kraj nie powinien mieć żydowskich obywateli – ogłosił palestyński ambasador przy ONZ Maen Areikat.

Deklaracja ta padła na konferencji prasowej zorganizowanej w Waszyngtonie na kilka dni przed złożeniem w ONZ wniosku o uznanie niepodległości Palestyny. Dziennikarze zapytali palestyńskiego dyplomatę Maena Areikata, jak w jego przyszłym państwie będzie wyglądała sytuacja mniejszości żydowskiej.

– Po doświadczeniu 44 lat okupacji naszego kraju, ciągłych konfliktów i napięć najlepszym rozwiązaniem dla obu narodów będzie separacja – odparł Areikat. Jego zdaniem utworzeniu Palestyny powinien towarzyszyć wyjazd wszystkich zamieszkujących na jej terytorium żydowskich osadników.

Wypowiedź Areikata wywołała w Ameryce falę krytyki. Dziennik „USA Today” napisał, że Palestyna stałaby się w ten sposób pierwszym od czasów

III Rzeszy państwem na świecie, które zabroniłoby Żydom mieszkać na swoim terytorium.

Obecnie na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu żyje około pół miliona osadników. Zdecydowana większość mieszka we wschodnich dzielnicach Jerozolimy i położonych w jej pobliżu osiedlach. Tereny te w przyszłości najprawdopodobniej znajdą się w granicach Izraela w wyniku wymiany terytoriów z Palestyną.

więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze