Pakistański aktywista zamordowany za chwalenie nowego burmistrza Londynu

Pakistański działacz został zastrzelony kilka godzin po tym jak pochwalił londyńczyków za wybór Sadiqa Khana na nowego burmistrza miasta.

Były dziennikarz Khurram Zaki, a obecnie aktywista został zastrzelony kiedy jechał motorem przez południową cześć Karaczi. Prowadził bloga „Zbudujmy razem Pakistan”, którego celem było „rozpowszechnianie liberalnych poglądów religijnych i potępianie każdej formy ekstremizmu”.

Czterech strzelców, na dwóch motocyklach zaatakowało Zaki’ego gdy jechał na drodze do restauracji. Kilka godzin przed swoją śmiercią na Facebooku wychwalał wybór Londyńczyków jako wzniesienie się ponad dyskryminację i bigoterię.

Zaki prowadził kampanię przeciwko pakistańskim ekstremistom, w szczególności przeciwko Czerwonemu Meczetowi w Islamabadzie, uznawanemu za gniazdo islamskiego ekstremizmu w tym kraju. (j)

 

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Multikulti w Hamburgu. Czy eksperyment się uda?

Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm

Francja: wybory w cieniu półksiężyca