Pakistan: Z meczetu na wojnę

Talibowie rekrutują w meczetach
| 17 komentarzy|
image_pdfimage_print

W okręgu Buner w Pakistanie, Talibowie używają meczetów jako centrów werbunkowych do zdobycia młodocianych rekrutów.

Talibowie rekrutują w meczetachTalibańscy terroryści siłą zajęli okręg Buner, graniczący z doliną Swat. Po przejęciu kontroli nad tym terytorium, szybko zaczęli zaprowadzać w okolicy swoje porządki. Praktycznie wszystkie meczety w tym regionie są wykorzystywane jako centra werbunkowe. To tam Talibowie nakłaniają młodych muzułmanów do wejścia w struktury terrorystyczne. Cały proceder odbywa się pod hasłem walki o wprowadzenie radykalnego prawa szariatu.

Maulana Khalil w meczecie w  Malakpur prowadzi regularny nabór bojowników dżihadu. Ten Talibski watażka z doliny Swat po powitaniu przez kleryków muzułmańskich, zwrócił się do młodzieży zebranej w meczecie, aby wzięła odpowiedzialność za wprowadzenie prawa szariatu w swoich rejonach. Część młodych osób z regionu Malakand została zmanipulowana i przyłączona do oddziałów talibańskich.

Wkroczenie bojówek Tlibańskich do okręgu Buner, który jest tylko 100 kilometrów od stolicy Pakistanu, wzbudziło głębokie zaniepokojenie. Pojawiło się pytanie co do intencji Talibów, z którymi władze Pakistanu prowadzą rozmowy pokojowe

Członek lokalnej policji, udzielając wywiadu dla gazety Dawn powiedział, że Talibowie już zwerbowali dosyć dużą ilość młodzieży. Istnieją obawy, że bojownicy zgromadzą liczne siły i zainicjują formację nowych oddziałów w okręgu Buner.

Robert K na podstawie ND TV

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze