Pakistan: małżeństwo legalne od pierwszej miesiączki

Huma Jounus była w ósmej klasie.
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sąd w pakistańskiej prowincji Sindh orzekł, że małżeństwo chrześcijańskiej 14-latki, Humy Younus, uprowadzonej, zgwałconej, zmuszonej do zmiany wyznania na islam i wydanej za mąż za gwałciciela jest legalne, ponieważ zgodnie z szariatem dziewczynka może wyjść za mąż po pierwszej miesiączce.

Huma nie pojawiła się w sądzie, gdzie trwa sprawa wniesiona przez jej rodziców o unieważnienie małżeństwa, natomiast odczytano jej oświadczenie, w którym stwierdza, że dobrowolnie zmieniła wyznanie i równie dobrowolnie wyszła za mąż.

Dziewczynka została porwana w październiku i wywieziona kilkaset kilometrów, a po jakimś czasie rodzice otrzymali dokumenty zmiany wyznania i ślubu, podpisane przez nią. Rodzice uważają, że powinna zostać zastosowana ustawa z 2014 roku, która w tej prowincji zakazuje małżeństw z dziewczynkami poniżej 18 lat, chociaż nigdy jeszcze nie była stosowana.

Porywacz i mąż dziewczynki twierdzi, że jest ona pełnoletnia. Zmuszenie do zmiany wyznania (na islam) nie jest w Pakistanie karalne, natomiast zarówno premier jak i The Council of Islamic Ideology (Rada Ideologii Islamskiej określiły jako nieislamskie przymusowe konwersje.

W Pakistanie porywanych, gwałconych i zmuszonych do zmiany wyznania i małżeństwa jest co roku przynajmniej 1000 dziewczynek, chrześcijanek i wyznawczyń hinduizmu. W ubiegłym roku parlament odrzucił propozycję prawa, które zabronić miało w całym kraju małżeństwa dziewczynek poniżej 18 lat.

W podobnej sprawie policja odnalazła po miesiącu porwaną w styczniu w Sindh inną chrześcijańską 14-latkę, która pomimo bicia i gwałtów odmówiła podpisania dokumentów o przejściu na islam i ślubie. Jej rodzina musi się obecnie ukrywać, bo porywacze grożą śmiercią dziewczynce i jej dwóm siostrom. Islamiści i niektórzy duchowni grożą natomiast śmiercią 14-letniej dziewczynce wyznania hinduistycznego, która porwana, zgwałcona, zmuszona do zmiany wyznania i wydana za mąż, później publicznie porzuciła islam i męża. (g)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Na podstawie:Asia News CBN News

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook