Wiadomość

Organizacja brytyjskich muzułmanów twierdzi, że szanują oni demokrację, wolność i tolerancję religijną

Miqdaad Versi, wysoki rangą aktywista Muslim Council of Britain powiedział, że muzułmanie z Wielkiej Brytanii powinni czuć się „nieodłączną częścią naszej społeczności i naszego społeczeństwa” i wezwał polityków, żeby zrobili więcej, aby pomóc integracji.

Asystent sekretarza generalnego MCB, który reprezentuje meczety i organizacje charytatywne, wyprzedził swą wypowiedzią zapowiadaną przez rząd publikację „Zielonej księgi” na temat integracji.

Versi dodał, że należy dążyć do „uniwersalnych wartości demokracji, wolności osobistej i rządów prawa” i że „brytyjskie wartości obejmują idee tolerancji i szacunku dla innych wyznań”

Dane spisu ludności z 2011 roku mówią, że 73% brytyjskich muzułmanów czuje się „dumnych z tego, że ich narodowość jest brytyjska”.

Niedawno Muslim Council of Britain opublikowała raport określający preferowane przez nią podejście „dwukierunkowej ulicy” do integracji. Raport, zatytułowany „Nasza wspólna brytyjska przyszłość”, również wzywa do wysiłków na rzecz „oddzielenia ekstremizmu od integracji” i „hołubienia brytyjskiej różnorodności”. (jp)

Źródło: www.islamist-watch.org