ONZ nie będzie chronić religii przed zniesławieniem

Powiedziałem tylko: "Nie ma czegoś takiego jak Święty Mikołaj!"
| 32 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwunastoletnia kampania państw islamskich na rzecz ochrony religii przed zniesławieniem przez ONZ ostatecznie spaliła na panewce.

Kraje zachodnie i Ameryki Łacińskiej – stanowczy przeciwnicy koncepcji zniesławienia – wraz z krajami muzułmańskimi i afrykańskimi poparły nowe podejście, które ma chronić wyznawców, ale nie religię.

Od 1998 roku Organizacja Konferencji Islamskich (OIC) wygrywała większością głosów przyjmowanie rezolucji „zwalczających zniesławianie religii” na forum Rady Praw Człowieka a także Zgromadzenia Ogólnego.

Powiedziałem tylko: "Nie ma czegoś takiego jak Święty Mikołaj!"
Powiedziałem tylko: "Nie ma czegoś takiego jak Święty Mikołaj!"

Te rezolucje krytykowano za sprzeczność z prawem międzynarodowym i wolnością wypowiedzi oraz za otworzenie drogi dla drakońskich przepisów o „bluźnierstwie”, podobnych do tych funkcjonujących w Pakistanie. Miałoby to pozwolić państwom, gdzie mniejszości religijne są niewielkie, na trzymanie ich pod kontrolą lub nawet na przymuszanie do konwersji.

JW. na post. Freethinker

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze