Oferta dla imigrantów z greckich wysp: dwa tysiące euro za powrót

Imigranci, przebywający w przepełnionych obozach na greckich wyspach mogą dostać po dwa tysiące euro na głowę, jeśli w ciągu miesiąca powrócą do swojego kraju.

Pieniądze pochodzić będą z siedmiuset milionów euro, przekazanych ostatnio Grecji przez Unię na zwalczanie aktualnego zagrożenia imigracyjnego.

Dotychczas imigranci, którzy chcieli wrócić, mogli liczyć na trzysta siedemdziesiąt euro, które otrzymywali od ONZ-owskiej International Organization for Migration (IOM).

Na greckich wyspach przebywa obecnie trzydzieści sześć tysięcy osób w obozach przeznaczonych na jedną szóstą tej liczby.

Natomiast około 1600 dzieci z greckich obozów może zostać przyjętych przez siedem krajów unijnych. Do gotowych na ich przyjęcie Francji, Portugalii, Luksemburga, Finlandii i Niemiec dołączyły Chorwacja i Irlandia.

Stowarzyszenie Europa Przyszłości, wydawca portalu Euroislam.pl zaproponowało, żeby również Polska zgodziła się przyjąć niewielką grupę pozbawionych opieki dzieci poniżej lat 14. (g)

Źródło: Guardian

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Indie: sąd odmówił cenzurowania Koranu

Antyekstremistyczna fundacja Quilliam zlikwidowana

Unijny budżet lekceważy groźbę masowej imigracji