Podpisz petycję! Odebrać odznaczenia królowi Arabii Saudyjskiej!

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jedna z najbardziej uhonorowanych w Polsce osób rządzi jednocześnie w swoim kraju w sposób sprzeczny ze standardami tolerancji, praw człowieka oraz zasad przyświecających odznaczeniom, które otrzymał. Mowa o królu Arabii Saudysjkiej Abdullahu ibn Abd al-Aziz as-Saudzie.

Czas to zmienić. Zwracamy się o Wasze poparcie dla naszych wniosków o odebranie królowi Arabii Saudyjskiej odznaczeń: Orderu Uśmiechu, Nagrody im. Lecha Wałęsy oraz najwyższego polskiego odznaczenia – Orderu Orła Białego. Każdy wniosek jest umotywowany przede wszystkim tym, że król Abdullah ibn Abd al-Aziz as-Saud reprezentuje kraj, który łamie w sposób poważny i ciągły szczytne ideały związane z odznaczeniami.

Król zyskał sympatię Polaków kiedy zasponsorował operację rozdzielenia bliźniaczek syjamskich z naszego kraju. Niestety w świetle tego, co wydarza się w Arabii Saudyjskiej codziennie, ten szlachetny gest można postrzegać jedynie jako akcję PR.

Petycja do Prezydenta Lecha Wałęsy

Petycja do Prezydenta Bronisława Komorowskiego

Petycja do Kapituły Orderu Uśmiechu

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zdajemy sobie sprawę, że idealną sytuacją byłoby, gdyby apele te doprowadziły do uwolnienia dysydentów, wolnomyślicieli i rzeczywistej poprawy sytuacji kobiet, dzieci i innowierców w tym kraju. Nie spodziewamy się jednak tego, ponieważ rok temu apelowaliśmy do prezydenta Lecha Wałęsy o wsparcie w sprawie Hamzy Kashgariego, któremu grozi kara śmierci za reformatorskie podejście do islamu. Nie wątpimy, że prezydent dotrzymał słowa i poruszył ten temat, jednak Kashgari pozostaje ciągle w zamknięciu, mimo przeprosin i wycofania się ze swoich stwierdzeń.

Order Uśmiechu
Order Uśmiechu

Nie jesteśmy odosobnieni w naszym proteście. List do prezydenta Lecha Wałęsy podpisali:

Małgorzata Bajer – b. przewodnicząca Rady Etyki Mediów, Ewa Błaszczyk, Stefan Bratkowski, prof. Jan Hartman, prof. Jacek Hołówka, Marzanna Kielar, Andrzej Koraszewski, prof. Marcin Król, dr Grzegorz Lindenberg, Bodgan Lis, prof. Karol Modzelewski, Stowarzyszenie Wolnego Słowa.

List został też opublikowany na stronie studioopinii.pl prowadzonej przez Stefana Bratkowskiego, byłego prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Dziękujemy wszystkim za poparcie i udostępnianie informacji o petycji na swoich stronach i portalach społecznościowych.

Stowarzyszenie Europa Przyszłości

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook