Ocenzurowali informację, że to głównie Ahmadijja protestowała przeciwko terroryzmowi

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Associated Press i „New York Times” ocenzurowały pierwszą wersję reportażu o muzułmanach uczestniczących w niedzielnych mszach we Francji.

W pierwszej wersji tekstu AP napisała, że na mszy w Rouen pojawili się w dużej części wyznawcy Ahmadijji, islamskiej sekty nie uznawanej przez sunnitów za muzułmanów. Do obecności muzułmanów na mszy wezwała Francuska Rada Muzułmańskiej Wiary (CFCM), by pokazać solidarność z chrześcijanami i zaprotestować przeciwko terroryzmowi ISIS. Była to reakcja na zamordowanie 85-letniego księdza przez parę zwolenników Państwa Islamskiego w kościele w Normadii w pobliżu Rouen.

Wielu obserwatorów było zainteresowanych, jaką skalę będzie miał odzew organizacji reprezentującej muzułmanów we Francji. Wskazanie na liczną obecność prześladowanej w islamie sekty Ahmadijja nie budowałoby wizerunku dialogu i wspólnego przeciwstawienia się wyznawców obydwu religii terroryzmowi.

Informacje o uczestnictwie Ahmadijji zachowały się na stronach innych mediów, które opublikowały oryginalną depeszę AP, jak „Daily Mail” czy „The Time”.(j)

źródło: AP i Time

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook