Obrażony burmistrz wyszedł z islamskiej imprezy

Burmistrz
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Burmistrz

Burmistrz Leicester John Thomas wyszedł z charytatywnego lunchu organizowanego przez muzułmanów, gdy towarzyszącej mu kobiecie kazano zaczekać na dole.

Do niezręcznej sytuacji doszło w trakcie corocznego wydarzenia podsumowującego Charity Week (Tydzień Charytatywny), organizowanego przez dwadzieścia islamskich organizacji z Wielkiej Brytanii, Kanady i Kataru. 70-letni John Thomas został zaproszony na pierwsze piętro, gdzie odbywało się spotkanie mężczyzn, podczas gdy jego towarzyszkę poproszono o pozostanie na dole wraz z innymi kobietami.

Organizatorom spotkania udało się zebrać około 730 tysięcy funtów na rzecz sierot i niepełnosprawnych dzieci. Obrażony burmistrz nie wyglądał jednak na zadowolonego i opuścił wydarzenie przed jego zakończeniem.

Niektóre źródła podają jednak, że biuro burmistrza zostało uprzedzone o czekającej go segregacji. Burmistrz jednak zaprzeczył, oświadczając, że po przyjściu na miejsce był zaskoczony podjętymi ustaleniami. Na biletach tymczasem znajdowała się informacja o oddzielnych pomieszczeniach dla „braci” i „sióstr”.

Rzecznik Islamic Relif, organizacji partnerskiej wydarzenia powiedział, że burmistrz „przyszedł na spotkanie, lecz opuścił je jeszcze przed jego rozpoczęciem”. Dodał również, że „zaistniała sytuacja była niefortunnym nieporozumieniem, za które pragnie przeprosić burmistrza w imieniu Islamic Relief i Charity Week”. „Nikt z organizatorów nie powiedział burmistrzowi, że nie może siedzieć obok swojej partnerki, a nawet jeśli ktoś to zrobił, to popełnił błąd. Burmistrz wraz z osobą towarzyszącą zostali zaproszeni, aby wspólnie cieszyć się tym wydarzeniem”.

Bohun, na podst. www.dailymail.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze