O jedną Niemkę mniej

dislam
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Na budynku Centrum Aktywacji Bezrobotnych w Neuss, w którym Ahmed S. zamordował pracownicę Irenę N., nieznani sprawcy napisali m.in.: „O jedną Niemkę mniej!” oraz „Wy będziecie następni…”

Gazeta Kölner Express zapytuje: Jak ludzie mogą tak zdziczeć? Jak głupi to czyn? Nieznani sprawcy wypisali za pomocą markerów nienawistne hasła na kolumnach, ścianach i drzwiach Centrum Aktywacji Bezrobotnych.

Rzecznik policji w Neuss potwierdził, że na budynku napisano „O jedną Niemkę mniej”. Do tego dochodzą pogróżki wobec innych pracowników centrum: „Wy będziecie następni…” Kwiaty i świeczki, postawione z miejscu zbrodni, zostały rozrzucone i częściowo zniszczone. „Znaleźliśmy ketchup, musztardę i joystick do gry na playstation”, mówi dozorca centrum. Policja rozpoczęła zabezpieczanie śladów, pobrała odciski palców.

„Jak można coś takiego zrobić? W Neuss widocznie jest więcej chorych ludzi”, mówi Jörg Karnap, klient centrum. „Moja doradczyni ma biuro obok biura zamordowanej. Znałem ją, była zawsze dla wszystkich bardzo uprzejma.”

Mniej uprzejmy jest Ahmed S. Główny podejrzany o zabójstwo przebywa obecnie w areszcie śledczym, gdzie w dalszym ciągu zachowuje się agresywnie. Po swoim dziwacznym przedstawieniu w sądzie, podczas którego utrzymywał, że był maltretowany, został zbadany w więzieniu. Jak ustalili reporterzy, prawdopodobnie symuluje. Na swoje życzenie wystąpił w sądzie boso.

Gazeta Neuß-Grevenbroicher Zeitung opublikowała zdjęcia popisanych ścian. Dziwnym trafem antyniemieckie hasła zostały ocenzurowane.

Tymczasem we wtorek niedaleko w miejscowości Bocholt niedaleko Neuss miał miejsce podobny incydent. Podczas wizyty domowej pracownik opieki społecznej został tak dotkliwie pobity przez azylanta, że trafił do szpitala, o czym donosi Merkur-Online

Jednak Maria Böhmer, pełnomocnik do spraw integracji w Niemczech, twierdzi: “Ci ludzie z ich różnorodną kulturą, ich serdeczność i radość życia są dla nas wszystkich ogromnym wzbogaceniem.”

Tłumaczenie i opracowanie: MD
Zródło: http://www.pi-news.net/2012/09/jobcenter-graffiti-eine-deutsche-weniger/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook