Nowa Zelandia wydłuża listę terrorystów

terrorists
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Kolejne siedem międzynarodowych grup terrorystycznych znalazło się w nowozelandzkiej ustawie o zwalczaniu terroryzmu – Terrorism Suppression Act.

terrorists
Należą do nich między innymi: Indyjscy Mudżahedini, Islamski Palestyński Dżihad, militarne ramię Hamasu (Brygady Izz al-Din al-Qassam) oraz militarne ramię Hezbollahu – Islamski Ruch Oporu.

Premier John Key powiedział, że uznanie powyższych grup za terrorystyczne pomaga wdrożyć międzynarodowe zobowiązania Nowej Zelandii w związku z 1373. Rezolucją Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych, której celem jest zapobieganie aktywności terrorystycznej. Powiedział on, że wszystkie siedem organizacji prowadziło działalność terrorystyczną, włączając w to także zabijanie cywilów.

„Jako rezultat tej decyzji każdy kapitał będący w posiadaniu wymienionych grup i znaleziony w Nowej Zelandii zostanie zamrożony i próba wykorzystania go przez te grupy zostanie uznana za przestępstwo”.

Inne formy wsparcia, takie jak zdobywanie funduszy i rekrutacja lub udzielanie schronienia terrorystom, zostaną potraktowane jak przestępstwo bez względu na to, czy grupa jest uznana za jednostkę terrorystyczną, czy nie. Key powiedział też, że uznanie grup za terrorystyczne nie jest odpowiedzią na wewnętrzne groźby terrorystów w Nowej Zelandii, lecz stanowi część pomocy rządu w budowaniu międzynarodowej obrony przed aktami terroryzmu.

Na nowozelandzkiej liście znajduje się blisko 500 grup terrorystycznych i osób uznawanych za niebezpieczne. (db)

Tłum. rigor
Źródło: http://tvnz.co.nz/national-news/more-groups-added-nz-terrorist-list-3833052

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze