Nowa specjalność policyjna: zwalczanie imigrantów – przestępców

Niemiecka policja stworzyła specjalną jednostkę do zwalczania przestępstw popełnianych przez ubiegających się o azyl.

Czteroosobowy zespół działa w Bietigheim-Bissingen pod Stuttgartem. Ma się on uporać ze wzrostem przemocy, napaściami seksualnymi i kradzieżami, popełnionymi przez imigrantów. Zespół, ochrzczony mianem „Imigranci Wielokrotni Przestępcy” wykorzystuje kontakt ze schroniskami dla azylantów do odnajdywania i aresztowania naruszajćych prawo.

Do tej pory komórka aresztowała Algierczyka, Marokańczyka i Somalijczyka. Obecnie trwa poszukiwanie Gruzina – donosi miejscowa gazeta „Ludwigsburger Kreiszeitung”. Wszyscy są podejrzani o dorabianie sobie do zasiłku dla azylantów sprzedażą sprzętów elektronicznych, skradzionych z pobliskich domów.

Komendant policji w Ludwigsburgu, Frank Rebholz powiedział: „Zależy nam na jak najszybszej interwencji w poważnych sprawach, zapobieganiu tworzenia się struktur przestępczych oraz współpracy z organami sądowymi oraz imigracyjnymi w celu stworzenia kompetentnej podstawy do podejmowania decyzji”.

Do powstania specjalnego zespołu policyjnego doprowadził bezprecedensowy wzrost liczby przestępstw popełnianych przez imigrantów w zeszłym roku. Działania są skoncentrowane na wielokrotnych przestępcach z Afryki Północnej, Europy Wschodniej i Bałkanów Zachodnich.

Niemiecka policja znalazła się pod dużym naciskiem z powodu swojej nieskutecznej reakcji podczas sylwestrowych napaści seksualnych. Sprawcami było dwa tysiące mężczyzn z różnych miast, chociaż większość ataków miała miejsce w Kolonii i Hamburgu, gdzie odnotowano po sześćset i czterysta ataków. Tylko stu dwudziestu napastników zostało zidentyfikowanych – połowa z nich nie była narodowości niemieckiej i przybyła do kraju niedawno.

Prokurator generalny Stuttgartu Siegfried Mahler powiedział: „Cieszymy się z ponownego zjednoczenia sił policyjnych w obszarze dochodzeń dotyczących wielokrotnych przestępców wśród imigrantów”.
.

Veronica Franco, na podstawie: http://www.dailymail.co.uk

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie