Nowa specjalność policyjna: zwalczanie imigrantów – przestępców

Nowa jednostka policji zajmie się przestępstwami imigrantów
Nowa jednostka policji zajmie się przestępstwami imigrantów
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemiecka policja stworzyła specjalną jednostkę do zwalczania przestępstw popełnianych przez ubiegających się o azyl.

Czteroosobowy zespół działa w Bietigheim-Bissingen pod Stuttgartem. Ma się on uporać ze wzrostem przemocy, napaściami seksualnymi i kradzieżami, popełnionymi przez imigrantów. Zespół, ochrzczony mianem „Imigranci Wielokrotni Przestępcy” wykorzystuje kontakt ze schroniskami dla azylantów do odnajdywania i aresztowania naruszajćych prawo.

Do tej pory komórka aresztowała Algierczyka, Marokańczyka i Somalijczyka. Obecnie trwa poszukiwanie Gruzina – donosi miejscowa gazeta „Ludwigsburger Kreiszeitung”. Wszyscy są podejrzani o dorabianie sobie do zasiłku dla azylantów sprzedażą sprzętów elektronicznych, skradzionych z pobliskich domów.

Komendant policji w Ludwigsburgu, Frank Rebholz powiedział: „Zależy nam na jak najszybszej interwencji w poważnych sprawach, zapobieganiu tworzenia się struktur przestępczych oraz współpracy z organami sądowymi oraz imigracyjnymi w celu stworzenia kompetentnej podstawy do podejmowania decyzji”.

Do powstania specjalnego zespołu policyjnego doprowadził bezprecedensowy wzrost liczby przestępstw popełnianych przez imigrantów w zeszłym roku. Działania są skoncentrowane na wielokrotnych przestępcach z Afryki Północnej, Europy Wschodniej i Bałkanów Zachodnich.

Niemiecka policja znalazła się pod dużym naciskiem z powodu swojej nieskutecznej reakcji podczas sylwestrowych napaści seksualnych. Sprawcami było dwa tysiące mężczyzn z różnych miast, chociaż większość ataków miała miejsce w Kolonii i Hamburgu, gdzie odnotowano po sześćset i czterysta ataków. Tylko stu dwudziestu napastników zostało zidentyfikowanych – połowa z nich nie była narodowości niemieckiej i przybyła do kraju niedawno.

Prokurator generalny Stuttgartu Siegfried Mahler powiedział: „Cieszymy się z ponownego zjednoczenia sił policyjnych w obszarze dochodzeń dotyczących wielokrotnych przestępców wśród imigrantów”.
.

Veronica Franco, na podstawie: http://www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook