Niemcy: jarmarki świąteczne pod ochroną policji

Tradycyjne jarmarki świąteczne w niemieckich miastach są starannie chronione przez policję i rozmaite przeszkody, uniemożliwiające wjazd samochodom osobowym i ciężarówkom.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Na wszystkich jarmarkach obecna jest policja, w niektórych miejscach, jak w Dreźnie (gdzie jarmark odbywa się po raz 584) postawiono mobilne komisariaty. Wjazd samochodami jest niemożliwy, ustawione są rozmaitego rodzaju przeszkody z betonu, worki z kamieniami albo, jak w Norymberdze, drzewka świąteczne w donicach. Przeszkody mają zabezpieczyć przed wjazdem ciężarówkami o wadze do 40 ton.

Środki bezpieczeństwa stały się konieczne po tym, jak dwa lata temu na jarmark świąteczny w Berlinie wjechał skradzioną ciężarówką nielegalny imigrant z Tunezji, zabijając 11 osób i raniąc 70. Wśród zabitych był polski kierowca ciężarówki, który próbował terroryście przeszkodzić w jej porwaniu. (g)

Źródło: dw.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Media społecznościowe cenzorem XXI wieku

Muzułmańscy uczniowie wśród najgorszych na świecie

USA wprowadzają sankcje wobec Turcji