Niemiecka nastolatka skazana na 6 lat więzienia za próbę zabójstwa

Sofia S., obecnie 16-letnia, muzułmanka niemiecka, skazana została na 6 lat więzienia za próbę zabicia policjantki w lutym 2016. Sonia próbowała policjantce na stacji w Hannowerze poderżnąć gardło nożem kuchennym. Policjantka przeżyła, przechodząc serię operacji.

Sonia S. działała z inspiracji Państwa Islamskiego, z którego wysłannikiem spotkała się w styczniu 2016 w Stambule, kiedy próbowała przedostać się do Syrii. Już w wieku 7 lat występowała w filmach z salafickim kaznodzieją, konwertytą Pierrem Vogelem. Po zamachu napisała list z przeprosinami do rannej policjantki.

Policja niemiecka była świadoma radykalizacji Soni i jej próby wyjazdu do Syrii. (g)

Źródło: dw.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom