Niemieccy Zieloni przeciwko antysemityzmowi muzułmanów

ozdemir
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemcy powinny serio traktować antysemickie skłonności wewnątrz muzułmańskiej społeczności, ostrzega lider partii Zielonych tureckiego pochodzenia Cem Özdemir.

ozdemirMusimy przyznać, że na nieszczęście, nastawienie antysemickie spotykamy nie tylko na skrajnej prawicy czy wśród tak zwanej antyimperialistycznej skrajnej lewicy, ale również w społeczności muzułmańskiej – w szczególności wśród młodzieży arabskiej, tureckiej i kurdyjskiej, powiedział Cem Özdemir, pierwszy pochodzenia tureckiego, lider  jednej z głównych politycznych partii.

Ludzie ci identyfikują się z konfliktem izraelsko-palestyńskim.

Liderzy muzułmańscy w Niemczech jego zdaniem powinni odciąc się od tego typu zachowań i podkreślić, że ten kto podżega do antysemityzmu nie powinien reprezentować społeczności. Özdemir uważa, że wielu imigrantów próbuje przenieść konflikt w Strefie Gazy do krajów, w których mieszkają, i jednocześnie poczuwają się do reprezentowania strony palestyńskiej.

Sondaż zlecony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w roku 2007, pokazał, że muzułmańscy uczniowie są o wiele bardziej nastawieni antyżydowsko od reszty.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze