Niemcy zweryfikują tureckich imamów z powodu komiksu

Nadrenia Północna-Westfalia, związek krajowy Niemiec, chce weryfikacja przez służby bezpieczeństwa 100 imamów pracujących z więźniami, sponsorowanych przez Turcję i zrzeszonych w organizacji DITIB.

Minister sprawiedliwości landu Kutschaty powiedział „Kölner Stadt-Anzeiger”, że stracili oni zaufanie władz. To reakcja na rozpowszechnianie w Niemczech przez tureckie ministerstwo ds religii Diyanet komiksu, w którym gloryfikowani są męczennicy. Diyanet to zwierzchnik DITIB, które już oświadczyło, że działania rządu to przedwyborczy populistyczny ruch.

Z powodu tego samego komiksu rząd Nadrenii Północnej-Westfalii zakończył współpracę ze społecznością Kolońskiego meczetu zarządzanego przez DITIB, której celem była ochrona młodzieży przed radykalizacją. (j)

źródło: Deutschlandfunk

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bitwa o wolność słowa przegrana na własne życzenie

Indie: światowa awantura o hadis [Opinia]

Film o islamie znika z brytyjskich kin